Mein Personal Sp. z o.o.
Ul. Grudzicka 51B/7, 45-432 Opole

Jak przygotować się do pracy w Niemczech?

Czy wiecie jak przygotować się wyjeżdżając do pracy za granicą? Doradzamy na co warto zwrócić uwagę!

Język – choć znajomość języka przestała być warunkiem niezbędnym (w wielu niemieckich firmach pracuje polski personel, a brygadziści werbowani są spośród osób znających niemiecki), to jednak warto już przed wyjazdem zacząć przyswajać sobie podstawy (najlepiej z rozmówek polsko-niemieckich), by ułatwić sobie zwykłe, codzienne sprawy na miejscu. Opanowanie języka to także furtka do awansu zawodowego.

Dokumenty – dowód osobisty (lub paszport), ubezpieczenie, świadectwa pracy, świadectwo zdrowia, a także dokumenty potwierdzające kwalifikacje zawodowe. Jeżeli będziesz starać się o pracę w Niemczech za pośrednictwem agencji Mein Personal, to z pewnością o wszystkich niezbędnych dokumentach Ci przypomnimy. Ale warto wcześniej sprawdzić, czy niczego istotnego nie brakuje i odpowiednio wcześniej zadbać o uzupełnienie braków.

Oszczędności na start – wiele firm ze zrozumieniem podchodzi do nowych pracowników i nawet po kilku dniach pracy wypłacane są pierwsze zaliczki. Niemniej wyjeżdżanie dokądkolwiek bez pieniędzy jest nierozsądne, również do pracy za granicą.

Uporządkowanie zdrowia oraz spraw w Polsce – jeżeli Twoje zdrowie wymaga korekty, zrób to koniecznie w kraju. Taka na przykład wizyta u dentysty za granicą może okazać się bolesnym ciosem finansowym. Równie nierozsądny będzie wyjazd ze świadomością, że za miesiąc lub dwa pilne sprawy w kraju zmuszą Cię do powrotu.

Nastawienie – oczywiście optymistyczne! Jeżeli poszukujesz pracy z agencją Mein Personal, to nie może być inne!

Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania, doradzimy i pomożemy znaleźć pracę w Niemczech idealną dla Ciebie

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.