Mein Personal Sp. z o.o.
Ul. Grudzicka 51B/7, 45-432 Opole

Jak przygotować się do pracy w Niemczech?

Czy wiecie jak przygotować się wyjeżdżając do pracy za granicą? Doradzamy na co warto zwrócić uwagę!

Język – choć znajomość języka przestała być warunkiem niezbędnym (w wielu niemieckich firmach pracuje polski personel, a brygadziści werbowani są spośród osób znających niemiecki), to jednak warto już przed wyjazdem zacząć przyswajać sobie podstawy (najlepiej z rozmówek polsko-niemieckich), by ułatwić sobie zwykłe, codzienne sprawy na miejscu. Opanowanie języka to także furtka do awansu zawodowego.

Dokumenty – dowód osobisty (lub paszport), ubezpieczenie, świadectwa pracy, świadectwo zdrowia, a także dokumenty potwierdzające kwalifikacje zawodowe. Jeżeli będziesz starać się o pracę w Niemczech za pośrednictwem agencji Mein Personal, to z pewnością o wszystkich niezbędnych dokumentach Ci przypomnimy. Ale warto wcześniej sprawdzić, czy niczego istotnego nie brakuje i odpowiednio wcześniej zadbać o uzupełnienie braków.

Oszczędności na start – wiele firm ze zrozumieniem podchodzi do nowych pracowników i nawet po kilku dniach pracy wypłacane są pierwsze zaliczki. Niemniej wyjeżdżanie dokądkolwiek bez pieniędzy jest nierozsądne, również do pracy za granicą.

Uporządkowanie zdrowia oraz spraw w Polsce – jeżeli Twoje zdrowie wymaga korekty, zrób to koniecznie w kraju. Taka na przykład wizyta u dentysty za granicą może okazać się bolesnym ciosem finansowym. Równie nierozsądny będzie wyjazd ze świadomością, że za miesiąc lub dwa pilne sprawy w kraju zmuszą Cię do powrotu.

Nastawienie – oczywiście optymistyczne! Jeżeli poszukujesz pracy z agencją Mein Personal, to nie może być inne!

Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania, doradzimy i pomożemy znaleźć pracę w Niemczech idealną dla Ciebie

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień swojej przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej strony oznacza akceptację przez Ciebie Klauzuli informacyjnej i przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną. Prosimy o zapoznanie się z naszą Polityką prywatności dotyczącą danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną i wykorzystywania plików Cookies.