Mein Personal Sp. z o.o.
Ul. Grudzicka 51B/7, 45-432 Opole

Jak szukać pracy - samemu, przez znajomych, czy przez agencję pośrednictwa pracy?

Przeanalizowaliśmy różne metody poszukiwania pracy i z przyjemnością dzielimy się z Wami naszymi wnioskami

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jeżeli znasz biegle język niemiecki, niemieckie przepisy i posiadasz niemieckie uprawnienia zawodowe, to najprawdopodobniej wystarczy kilka telefonów oraz maili, by zorganizować sobie zatrudnienie wraz z zakwaterowaniem. Jeśli jednak nie dysponujesz takimi atutami, to lepiej nie ryzykować, bo w każdym kraju można trafić lepiej lub gorzej, a zdawanie się na ślepy los jest błędem.

Jeżeli masz krewnych lub znajomych, którzy pracują za granicą, chwalą to sobie i zapraszają Cię – to jest to kusząca perspektywa. Upewnij się jednak, że oferowana praca spełnia wszystkie kryteria przepisów unijnych, by potem uniknąć niepotrzebnych nieporozumień.

Brak znajomości języka, nieznajomość przepisów oraz brak kontaktów – to były jeszcze do niedawna progi zbyt wysokie do pokonania dla wielu pracowników z Polski. Obecnie jest inaczej, gdyż ten ciężar przejmuje na siebie agencja pośrednictwa pracy. Poszukując zatrudnienia z agencją Mein Personal masz pewność, że Twoja praca w Niemczech będzie legalna, bezpieczna i uczciwa, a także unikniesz stresu oraz ryzyka pomyłki podczas załatwiania wszelkich formalności.

Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania, doradzimy i pomożemy znaleźć pracę w Niemczech idealną dla Ciebie

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.