Mein Personal Sp. z o.o.
Ul. Grudzicka 51B/7, 45-432 Opole

Jak szukać pracy - samemu, przez znajomych, czy przez agencję pośrednictwa pracy?

Przeanalizowaliśmy różne metody poszukiwania pracy i z przyjemnością dzielimy się z Wami naszymi wnioskami

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jeżeli znasz biegle język niemiecki, niemieckie przepisy i posiadasz niemieckie uprawnienia zawodowe, to najprawdopodobniej wystarczy kilka telefonów oraz maili, by zorganizować sobie zatrudnienie wraz z zakwaterowaniem. Jeśli jednak nie dysponujesz takimi atutami, to lepiej nie ryzykować, bo w każdym kraju można trafić lepiej lub gorzej, a zdawanie się na ślepy los jest błędem.

Jeżeli masz krewnych lub znajomych, którzy pracują za granicą, chwalą to sobie i zapraszają Cię – to jest to kusząca perspektywa. Upewnij się jednak, że oferowana praca spełnia wszystkie kryteria przepisów unijnych, by potem uniknąć niepotrzebnych nieporozumień.

Brak znajomości języka, nieznajomość przepisów oraz brak kontaktów – to były jeszcze do niedawna progi zbyt wysokie do pokonania dla wielu pracowników z Polski. Obecnie jest inaczej, gdyż ten ciężar przejmuje na siebie agencja pośrednictwa pracy. Poszukując zatrudnienia z agencją Mein Personal masz pewność, że Twoja praca w Niemczech będzie legalna, bezpieczna i uczciwa, a także unikniesz stresu oraz ryzyka pomyłki podczas załatwiania wszelkich formalności.

Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania, doradzimy i pomożemy znaleźć pracę w Niemczech idealną dla Ciebie

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień swojej przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej strony oznacza akceptację przez Ciebie Klauzuli informacyjnej i przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną. Prosimy o zapoznanie się z naszą Polityką prywatności dotyczącą danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną i wykorzystywania plików Cookies.